Tepovanie kancelárií

publikované 3.6.1019

Pokiaľ sa chceme v práci cítiť príjemne a podávať adekvátne pracovné nasadenie je jedným z najdôležitejších aspektov čisté pracovné prostredie.

Je potrebné, ale rozlišovať čisté pracovné prostredie “na oko” a skutočné čisté pracovné prostredie, ktoré je možné nie len vidieť, ale aj cítiť. Bežnými, ale ja profesionýlnymi čistiacimi prostriedkami pokiaľ využívate nejakú upratovaciu službu, alebo máte internú prácovníčku, nedokážete niekedy vyčistiť baktérie a znečistenia usadené v nábytku ako v stoličkách, kreslách, taburetkách a koberoch.

Či už sa jedná o povrchy viditeľne znečistené, alebo len zatuchnuté je potrebné ich udržiavať, Predĺžite tak ich životnosť a zlepšíte pracovné prostredie z pohľadu zdravia aj dobrého pocitu.

Ako predĺžiť životnosť povrchov a dbať na zdravie?

Najúčenejšou metódou pri čalunenom nábytku je strojové tepovanie za pomoci extraktora a profesionálnej drogérie určenej na tieto účely.

Aký je postup profesionálneho tepovania?

Pri výbere firmy, ktorá Vám poskytne tepovacie služby si dávajte pozor na správny výber poskytovateľa služieb. Je dôležité zachovať všetky postupy súvisiace s tepovaním pre dosiahnutie maximálnej čistoty. Naša spoločnosť dodržiava následujúci postup.

Tepovanie čaluneného nábytku

  1. Tepovaný povrch sa v prípade silnejšieho znečistenia povysáva.
  2. V správnom pomere sa namieša množstvo čistiacej emulzie spolu s vodou. Na požiadavku klienta je možné pridať aj špeciálnu voňavú emulziu.
  3. Pri tomto bode nanášame rozmiešanú emulzie na tepovaný povrch za pomoci extraktora rovnomerne.
  4. Tepovaný povrch vykartáčujeme kefou. Zvolíme tvrdosť kefy podľa povrchu. Na tvrdšie materiály ako koberec, určité tipy sedačiek používame tvrdšiu kefu. Naopak na jemnejšie povrchy ako matrace používame jemnejšiu kefu. Týmto postupom sa nečistoty z povrchu uvolnia.
  5. Vysatie nečistôt- je najdôležitejší bod celého procesu tepovania. Pokiaľ by ste sa rozhodli vytepovať určité povrchy bez extraktora za pomoci prostriedkov na to určených k čiastočnému zlepšeniu dôjde, žiaľ nečistoty skôr roznesiete ale nezničíte. Pri profesionálnom tepovaní Vám dokážeme nečistoty z povrchu vytiahnuť pomocou funkcie odsávania vody.
  6. V prípade veľmi silného znečistenia bod 3-5 opakujeme.

Tepovanie kobercov

Pri tepovaní kobercov je postup podobný ako pri tepovaní čaluneného nábytku. Rzodiel je len v postupe kartáčovania. Pokiaľ koberec nie je príliš znečistený a ide skôr o bežnú údržbu, postačuje koberec vyčistiť aj bez použitia kartáčov.

Pri dôkladnejšom a hlbkovejšom tepovaní najmä ak ide o celoplošný koberec nad 70m2 využívame jednokotúčový podlahový automať. Zvolíme správu tvrdosť kefy a celoplošný koberec vyčistíme spolu s čistiacou emulziou. Následuje postup podobný ako pri tepovaní čeluneného nábytku keď nečistoty z koberce vysajeme pomocou kvalitného extraktora. Výsledkom je nielen uvolnenie nečistôt, ale aj ich eliminácia.

Aká je cena tepovacích služieb?

Podrobný cenník nájdete na našej web stránke na následujúcom odkaze:http:// www.toptepovanie.sk/cennik.html

Pokiaľ máte záujem o presnú celkovú kalkuláciu môžeme Vám nezáväzne a zdarma vypočítať na základe obhliadky priestorov, alebo poslaní ukážkových fotografií/počtu tepovaného nábytku. Pokiaľ sa jedná o väčšie množstvo tepovaných povrchov, ponúkame aj rôzne zľavy a benefity.

Spolu s tepovaním čaluneného nábytku využívajú často naši klienti aj čistenie vzduchu za pomoci ozónu. Čistenie totuto metódou dokáže v priestore zničiť až 99% baktérií a roztočov. Výsledkom je tak čistý vzduch a zdravé dýchanie. Viac o čistení ozónom nájdete na našej web stránke: http://www.toptepovanie.sk/dezinfekcia-vzuchu.html